Randki w Krakowie na dobry start 5/5 (1)

Randka i Kraków to zbitek w zasadzie gwarantujący sukces. Mimo to, randki w Krakowie nie zawsze się udają, zwłaszcza jeśli są to randki internetowe przeniesione do świata realnego. Przejście ze związku na odległość do związku klasycznego bywa momentem dość trudnym, tym bardziej, jeśli ktoś naczyta się o zasadach bezpiecznej przemiany tego typu. Zwłaszcza, kiedy nam się wydaje, że poznaliśmy naprawdę interesującą osobę, poziom stresu potrafi ponieść się do samego sufitu. Jakie miejsce wybrać na pierwszą randkę w Krakowie, by wszystko się ułożyło?

Wyjdźmy poza opcje minimum

Na początku warto zaznaczyć, że wybranie opcji maksymalnie bezpiecznej nie jest do końca dobrym rozwiązaniem. Rynek, Kazimierz czy Bulwary to na pewno piękne i ciekawe miejsca, ale widział je pewnie już sto razy każdy kilkulatek z Małopolski. Nie warto jeszcze szukać czegoś naprawdę nietypowego, ale lepiej jest się trochę postarać i zaproponować coś, gdzie przynajmniej my sami nie będziemy na randce po raz piąty z kolejną już osobą.

Ogród botaniczny

Krakowski ogród botaniczny to wspaniała randki Kraków przez wszystkie ciepłe miesiące roku, a zwłaszcza wiosna, kiedy najwięcej kwiatów właśnie się rozwija. W tym okresie można podziwiać kolory i zapachy, a jeśli dobrze poznaliśmy ogród w maju, jego odkrywanie w lipcu będzie zupełnie nową przygodą. Wbrew pozorom, znajdzie się tam całkiem sporo ekscytujących miejsc.

Lody na Starowiślnej

Ulica Starowiślna to znany krakowski deptak. Nie byłoby na nim nic aż tak strasznie specjalnego, gdyby nie znane niemalże na cały kraj lody. Tutejsze lodziarnie nie są pewnie pomysłem na całą randkę, ale zahaczenie o to miejsce w ciepły dzień w środku lata to pomysł wręcz fenomenalny.

Piknik na zalewie Kryspinów

Kryspinów to zalew, który łączy w sobie przyrodę i ludzką, typowo komercyjną ingerencję w dokładnie takich proporcjach, jakie oferują nam najbardziej pełne doznania. Na pewno nie można tu narzekać na infrastrukturę i jeśli ktoś zamiast polecanego zawsze pikniku na kocyku woli usiąść pod parasolką nad samą wodą, proszę bardzo. Znacznie lepiej jest jednak odejść parę kroków dalej, rozłożyć się na trawie i spędzić tak błogie popołudnie.

Letnia restauracja Hotelu Starego

Hotel Stary przy ulicy Szczepańskiej, jako jeden z kilku podobnych obiektów, zorganizował na swoim dachu niewielką restaurację z widokami na panoramę miasta. Kolacja to zawsze dobry element pierwszej randki, a tutaj odbędzie się ona w odpowiednich warunkach i z dobrym jedzeniem.

Please rate this