Pierwsze spotkanie 4/5 (1)

Poznajemy się na portalu randkowym i naszym pierwszym kontaktem jest randka online. To normalny schemat we współczesnym świecie. Na tym etapie tworzy się pierwsze pierwsze wrażenie. Paradoksalnie, będzie jeszcze drugie pierwsze wrażenie i to ono będzie ważniejsze. Powstanie ono w czasie pierwszego spotkania oko w oko.

Przygotowanie do pierwszego spotkania

Randka online potrafi wiele wybaczyć, zwłaszcza pod względem wyglądu. Spotkanie twarzą w twarz niestety już takich możliwości nam nie daje, przez co konieczne jest zadbanie o swój wygląd.

Oczywiście nie jest on rzeczą najważniejszą na świecie i ludzie obiektywnie brzydcy też mają szansę na miłość, ale nie o to tutaj chodzi. Trzeba być schludnym, czystym i zadbanym.

Nie oznacza to od razu garnituru i krawatu, bo miejsce i okoliczności mogą nie do końca pasować do takiego stroju, ale trzeba się odpowiednio zaprezentować. W przypadku kobiet bardzo ważne jest, by nawet jeśli spotkanie odbywało się w okolicach remizy, nie ubierać się tak, jak na wizytę w samej remizie. Zrobi to złe wrażenie, jeśli nie chodzi nam właśnie o takie wrażenie.

Miejsce na pierwszą randkę

Portal randkowy eliminuje problemy związane z miejscem na randki. Odbywają się po prostu wirtualnie. Tutaj musimy już się postarać. Warto wybrać miejsce dobrze nam znane, bezpieczne i ładne, chociaż niekoniecznie pełne przepychu.

Zasada “zastaw się a postaw się”, nie jest ani mądra, ani atrakcyjna. Niezależnie od tego, jakie to będzie miejsce, trzeba być do niego przygotowanym, czyli na przykład orientować się w stroju odpowiednim dla danej restauracji.

Tego warto unikać

W kreowaniu dobrego pierwszego wrażenia równie ważne jest to, czego nie należy robić. Bardzo częstym błędem jest zwłaszcza kreowanie się na kogoś, kim się nie jest. Nie chodzi tutaj o bezpośrednio opowiadane kłamstwa, ponieważ stosowanie takich wybiegów jest w oczywisty sposób nierozsądne.

Prawdziwym problemem jest to, że masa osób ma tendencję do koloryzowania opowieści o sobie samym i jedna wycieczka w góry kilka lat wstecz przeradza się w pasję do taternictwa.

W czasie pierwszego spotkania warto zachowywać umiar w jedzeniu i piciu (zwłaszcza alkoholu), a także trzeba uważać na napady słowotoku, który bywa niebezpieczny w momentach stresowych. W dzisiejszych czasach ryzykowne jest też korzystanie z telefonu, ponieważ wpatrywanie się w ekran w czasie, kiedy druga osoba coś do nas mówi, jest bardzo niesympatyczne.

Please rate this