Całowanie to też sztuka No ratings yet.

Mimo, że całowanie nie wydaje się skomplikowaną czynnością i jest oczywistą częścią okazywania uczuć drugiej osobie, w rezultacie nie do końca jest takie proste. Czy można nauczyć się całowania? Jak sprawić, aby partner bądź partnerka na samą myśl o całowaniu miała motyle w brzuchu? Gdzie pobierać nauki, aby nasze techniki całowania były idealne?

Niezapomniany pocałunek

Jak już wspomnieliśmy, całowanie wydaje się być powszechnym zachowanie obojga partnerów, którzy mają się ku sobie i czują do siebie tzw. „miętę”. Mimo to pocałunek nie jest najłatwiejszą sprawą i trzeba się nieco natrudzić, aby wywołał on uczucie pożądania, oddanej miłości i namiętności do partnera.

Podchodząc do zagadnienia całowania naukowo, należy wyjaśnić, że usta człowieka są zakończeniem wielu nerwów, dlatego całowanie wywołuje u nas takie dreszcze i niekontrolowane emocje. Wszystkie poradniki mówią o hormonach szczęścia, zwanych endorfinami, to z ich pomocą namiętny pocałunek daje nam pełnię szczęścia na bardzo długo.

Sposób całowania nie jest oczywisty, wyraża naszą osobowość, mówi o sposobie bycia, charakterze i podejściu do sfery seksualnej. Jeżeli całujemy delikatnie i subtelnie, pragniemy wyrazić swoje nieśmiałe uczucia względem partnera, więcej namiętności w pocałunku, to sygnał, że chcielibyśmy przejść krok dalej.

Jeżeli jednak nigdy się nie całowaliśmy i nie do końca wiemy jak się do tego zabrać, warto przeczytać kilka poradników, aby w konkretnej sytuacji nie wyjść na osobę nie doświadczoną, bez żadnych umiejętności w sferze całowania.

Pocałunki i ich rodzaje

Pocałunki możemy podzielić na dwa typy: delikatne i namiętne. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, jeżeli nasza relacja dopiero raczkuje, poznajemy drugą osobę i okazujemy jej swoje zaangażowanie uczuciowe, warto zacząć od pocałunku delikatnego i subtelnego.

Pokazanie namiętności przy pierwszym pocałunku może wystraszyć partnerkę, która nie zna do końca naszych zamiarów. Kiedy poznacie się bliżej, kiedy będziecie potrafili rozpoznawać swoje potrzeby, również te uczuciowe i seksualne, sami będziecie wiedzieć w jakiej sytuacji można przejść do pocałunku namiętnego i gorącego, zwiastującego zbliżenie seksualne.

Jeżeli poznamy na swojej drodze osobę, z którą zapragniemy się całować, pamiętajmy o subtelności i wyczuciu, aby nie zachować się niestosownie. Jeżeli natomiast nie umiemy się całować, nie ukrywajmy tego przed partnerem, tylko szczerość i właściwe podejście pozwolą rozładować napiętą sytuację przy pierwszym pocałunku.

Please rate this