Jak docieplić poddasze, które chcemy zaadoptować? No ratings yet.

Strefa mieszkalna zawsze musi być odpowiednio ocieplona. Jeżeli do tej pory mieszkaliśmy tylko na parterze, nie przeszkadzało nam że w części podpiwniczenia bądź na strychu było chłodniej bądź zupełnie zimno. W momencie kiedy zdecydujemy się na adaptację poddasza, trzeba także pomyśleć o dociepleniu budynku, zwłaszcza dachu, który od tej pory ma być także ścianami i sufitem w części mieszkalnej.

Co to znaczy dobre ocieplenie?

Dobrze zrobione ocieplenie dachu powinno zimą gwarantować odpowiednie ciepło, a latem chłód. Jeżeli wszystkie prace zostaną wykonane prawidłowo, izolacja będzie zupełnie sucha, nie rozwiną się w niej grzyby i pleśń, nie dostanie się wilgoć, która może zaszkodzić konstrukcji całego budynku. W środku oprócz tego że trzeba zrobić docieplenie budynków wełną bądź styropianem warto także zastosować ścianki działowe oraz wykończyć całość pomieszczenia za pomocą płyt gipsowo-kartonowych.

Docieplając wnętrze poddasza lepiej wybrać wełnę mineralną. Na jej korzyść wpływa lekkość materiału oraz właściwości antyogniowe. Wełna mineralna jest także dobrym izolatorem dźwięku oraz tworzy odpowiednią zasłonę cieplną, przepuszczając przy tym powstającą naturalnie parę wodną. Fachowe ocieplanie budynków wełną mineralną nie należy do najprostszych zadań, dlatego lepiej pozostawić je odpowiedniej ekipie budowlanej, która wykona swoją pracę solidnie i profesjonalnie.

Okna dachowe i ich montaż

Decydując się na adaptację poddasza, warto także pomyśleć o właściwym doświetleniu całej przestrzeni użytkowej. Zwykle na strychu znajduje się jedno bądź dwa okna w szczytach, a reszta powierzchni pozostaje nie oświetlona. Dlatego tak istotnym elementem są okna dachowe, których montaż w dachu jest niemalże obowiązkowy, jeżeli chcemy mieć naprawdę funkcjonalną przestrzeń. Przy podziale całego poddasza na pomieszczenia, w każdym z nich powinno znaleźć się przynajmniej jedno okno dachowe, dzięki któremu w każdej przestrzeni będzie bezpośredni dostęp naturalnego światła słonecznego.

Kiedy decydujemy się na adaptację poddasza, musimy wiedzieć z jakim kosztem oraz jaką ilością prac budowlanych jest to związane. Jeżeli tylko posiadamy odpowiednią ilość pieniędzy na przeprowadzenie inwestycji, możemy śmiało brać się do prac remontowych.

Please rate this