Bezpieczne randki przez Internet 5/5 (1)

Internet jest świetnym narzędziem do poznania nowych ludzi. Można tam wpaść na kogoś posiadającego bardzo podobne zainteresowania lub zwrócić uwagę na kogoś z naszego otoczenia, kogo nie zobaczylibyśmy w roli potencjalnego kandydata na coś więcej w żaden inny sposób. Decydując się na przeniesienie znajomości z Internetu do świata realnego trzeba jednak zachować odpowiednią dawkę ostrożności.

Poznawanie nowych ludzi jest bardzo przyjemne i ekscytujące. Taka sytuacja jest jednak niebezpieczna, ponieważ sprawia, że patrzymy na świat przez różowe okulary. Słabo znana przez nas osoba może zachowywać się bardzo różnie, przez co lepiej zachowywać pewien bezpieczny dystans.

Portale randkowe jeszcze bardziej poszerzają spektrum dostępnych dla nas możliwości. Możemy poszukiwać osób po prostu poprzez kryterium geograficzne, ale możemy też szukać kogoś o podobnych zainteresowaniach lub o podobnym stylu życia, chociażby innych rolników.

W dzisiejszych czasach nie jest niczym nadzwyczajnym, że osoba pochodząca ze wsi, która nie wyobraża sobie życia w miejskim zgiełku, zakłada konto na portalu dla rolników i poszukuje kogoś, z kim mogłaby spędzić życie w wiejskiej sielance.

Takie podejście nie oznacza oczywiście, że można zupełnie zapomnieć o wszystkich zasadach bezpieczeństwa. W Internecie na początku obracamy się w świecie zbudowanym praktycznie wyłącznie z deklaracji i musimy opierać się na czyimś opisie. Nasza zdolność do jego weryfikacji jest niestety bardzo ograniczona, przez co czekają nas liczne niespodzianki, czasami nieprzyjemne. Zazwyczaj nie jest to nic groźnego, jak na przykład rozczarowanie widokiem osoby po przejrzeniu kilku zdjęć zrobionych w sposób retuszujący oczywiste wady.

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo? Nie jest to na szczęście trudne. Podstawowa zasada mówi, by na spotkania umawiać się w miejscach publicznych. Zdecydowanie lepiej jest się spotkać po raz pierwszy w kawiarni, a nie w prywatnym mieszkaniu. Trzeba też zachować autonomię, czyli nie opierać się na drugiej osobie w kwestiach transportu i podobnych.

Każda osoba mówiąc o sobie ma tendencję do przedstawiania siew trochę lepszym świetle, przez co różnica pomiędzy oczekiwaniami i rzeczywistością na pierwszym spotkaniu jest niemal pewna. Jeśli jest ona niewielka, trudno mieć o to większe pretensje, ale jeśli rozdźwięk jest poważny, zwłaszcza w kwestiach mierzalnych, takich jak wiek, warto jest się poważnie zastanowić nad natychmiastowym zakończeniem znajomości.

Please rate this